×

:

Not a valid Time
Dit is een verplicht veld.

SuperTab - Chloordioxide - 12 x 20 gram - 10%

€ 64,95
SKU
SuperTab12

SuperTab is een innovatieve tabletvorm van chloordioxide (ClO₂), een krachtige oxidant die eenvoudig en veilig toe te passen is in vijvers, zwemvijvers, waterbassins en leidingsystemen. Dankzij de tabletvorm is het bereiden van een nauwkeurige oplossing bijzonder eenvoudig.

SuperTab Chloordioxide 10% – 12 tabletten van 20 gram

SuperTab is een innovatieve tabletvorm van chloordioxide (ClO₂), een krachtige oxidant die eenvoudig en veilig toe te passen is in vijvers, zwemvijvers, waterbassins en leidingsystemen. Dankzij de tabletvorm is het bereiden van een nauwkeurige oplossing bijzonder eenvoudig.

Chloordioxide moet niet worden verward met chloor. Het is een relatief milde oxidant die in lage concentraties veilig kan worden toegepast in water waarin levende organismen aanwezig zijn. Hierdoor is het product uitstekend geschikt voor gebruik in onder andere koi- en siervijvers.

Elke SuperTab produceert in water 2.000 mg chloordioxide. Eén tablet opgelost in 1 liter water levert een 0,2% ClO₂-oplossing, voldoende om 10.000 liter water te behandelen met een concentratie van 0,2 mg/l.

Toepassingen Koi- en siervijvers met vissen | Onderhoud en preventief gebruik

Voor een gezonde vijver is het belangrijk om de bacteriedruk laag en stabiel te houden. De aanbevolen onderhoudsdosering is 0,04 mg/l, wat overeenkomt met:

  • 1 SuperTab per 50.000 liter vijverwater

Heeft u een vijver van 10.000 liter? Los dan één SuperTab op in 1 liter water en doseer hiervan 200 ml. De bereide oplossing blijft, mits koel en donker bewaard, ongeveer 6 tot 8 weken houdbaar.

Bij de eerste toepassing of wanneer de organische belasting hoog is, kan de werkzame stof sneller verbruikt worden. In dat geval is het aan te raden om gedurende een week om de dag te doseren (4 behandelingen).

Bij regelmatig gebruik wordt niet alleen de bacteriedruk verlaagd, maar ook organisch vuil op vijverwanden geleidelijk afgebroken. Hierdoor oogt de vijver zichtbaar schoner.

Bij hoge bacteriedruk

Wanneer de bacteriedruk sterk verhoogd is, kan de dosering worden verhoogd naar:

  • 1 SuperTab per 20.000 liter water

  • of maximaal 1 SuperTab per 10.000 liter water

Door deze dosering dagelijks gedurende één week toe te passen, kan de bacteriedruk aanzienlijk worden teruggebracht.

Zwemvijvers zonder vissen

Voor zwemvijvers wordt een hogere concentratie aanbevolen van 0,08 tot 0,1 mg/l.

SuperTab heeft geen typische chloorlucht en is daardoor een prettig alternatief voor het behandelen van zwemwater. In zwemvijvers ontstaat na verloop van tijd vaak een sliblaag waarin bacteriën zich kunnen ontwikkelen. Hierdoor kan de bacteriedruk oplopen tot een voor de gezondheid ongewenst niveau.

Chloordioxide verlaagt deze bacteriedruk effectief zonder schadelijke effecten op waterplanten bij de aanbevolen doseringen. Daarnaast vermindert het product de karakteristieke zwemvijvergeur, waardoor het water merkbaar frisser ruikt.

Reinigen en desinfecteren van systemen

Met een concentratie vanaf 0,4 mg/l in schoon leidingwater kunnen onder andere:

  • oppervlaktes

  • leidingen

  • waterbassins

  • technische installaties

effectief worden gereinigd en gedesinfecteerd.

Ook hardnekkige biofilm wordt hierbij verwijderd, waardoor systemen hygiënischer worden en efficiënter kunnen functioneren.

Belangrijkste voordelen

  • Eenvoudige tabletvorm, direct klaar voor gebruik

  • Produceert 2.000 mg chloordioxide per tablet

  • Effectieve verlaging van bacteriedruk

  • Ondersteunt een schone en gezonde vijveromgeving

  • Geen chloorlucht

  • Geschikt voor koi- en siervijvers

  • Ideaal voor zwemvijvers zonder vissen

  • Verwijdert biofilm uit leidingen en systemen

  • Oplossing 6 tot 8 weken houdbaar bij koele, donkere opslag

"Copyright © 2026 Daru-koi Vijverartikelen, Alle rechten voorbehouden"